“O`zkimyoimpeks” kompaniyasi xalqaro ISO 37001:2016 sertifikatini qo`lga kiritdi
“O`zkimyoimpeks” MCHJ sertifikatlashtirish organi “CERT INTERNATIONAL” s.r.o. tomonidan sertifikatlashtirish tartib-qoidalariga muvofiq o‘tkazilgan audit natijalariga ko‘ra, korruptsiyaga qarshi boshqaruv tizimi bo`yicha xalqaro
ISO 37001:2016 sertifikatini qo`lga kiritdi.
ISO 37001:2016 – bu tashkilotda korrupsiyaga qarshi kurashning samarali tizimini yaratishning xalqaro usullarini o‘zida jamlagan, korrupsiyaga qarshi mukammal boshqaruv tizimini yo‘lga qo‘yishga xizmat qiladigan xalqaro standartdir.
ISO 37001:2016 korrupsiyaga qarshi boshqaruv tizimini ishlab chiqish, joriy etish, qo‘llab-quvvatlash, tahlil qilish va takomillashtirish uchun talab va ko‘rsatmalarni belgilaydi. Bu standart 44ta mamlakatdan jalb qilingan 80 nafar mutaxassisdan iborat maxsus shakllantirilgan ISO/PC 278 «Anti-bribery management systems» ishchi qo‘mitasi tomonidan ishlab chiqilgan.

Uzkimoimpex received the international ISO 37001:2016 certificate
Based on the results of the audit conducted by the certification body "CERT INTERNATIONAL" in accordance with the certification procedures, Uzkimoimpeks LLC received the international certificate ISO 37001:2016 for the anti-corruption management system.
ISO 37001:2016 is an international standard that includes international methods for establishing an effective anti-bribery system in an organization and serves to establish an excellent anti-bribery management system. ISO 37001:2016 defines requirements and recommendations for developing, implementing, maintaining, reviewing and improving an anti-bribery management system. This standard was developed by a specially formed working committee ISO / PC 278 "Anti-bribery management systems", consisting of 80 experts from 44 countries.