«Uzkimyoimpeks» MChJ tomonidan Oʼzbekiston Respublikasi kimyo sanoatining eksport salohiyatini oshirish, “Oʼzkimyosanoat” АJ korxonalari tomonidan ishlab chiqarilayotgan mahsulotlarni tashqi bozorga chiqarish boʼyicha tizimli ravishda keng koʼlamli ishlar olib borilmoqda. Xalqaro koʼrgazmalar, forumlar, hukumatlararo kelishuvlar, shu jumladan, 2022 yil mart oyida Toshkent shahrida boʼlib oʼtgan Toshkent xalqaro investitsion forumi doirasida hamkorlar bilan toʼgʼridan-toʼgʼri olib borilgan muzokaralar natijasida “Oʼzkimyosanoat” АJ korxonalari tomonidan ishlab chiqariladigan umumiy hajmi 1,1 mln. tonna mahsulotlarni 33 ta davlatga yetkazib berish boʼyicha strategik ahamiyatga ega boʼlgan istiqbolli shartnomalar imzolandi. Ushbu shartnomalar doirasida karbamid, ammiakli selitra, ammoniy sulfati, kaliy xloridi, natriy xlorati, ammofos, polivnilxlorid (PVX), kaustik soda va boshqa mahsulotlarni yetkazib berish koʼzda tutilmoqda.
Shu munosabat bilan yuqorida keltirilgan mahsulotlarni yetkazib berish boʼyicha rejalashtirilgan barcha hajmlar boʼyicha shartnomalar toʼliq tuzilganligi bois 2022 yil uchun ushbu mahsulotlarni yetkazib berish boʼyicha arizalar qabul qilinishi toʼxtatilganligini maʼlum qilamiz.
Аgar 2023 yil uchun yangi shartnomalarni imzolash istagida boʼlsangiz, arizalarni 2023 yil yanvar oyidan yuborishingizni iltimos qilamiz.
Taʼkidlash joizki, oxirgi vaqtda kompaniyamizga aloqador boʼlmagan shaxslar tomonidan “kvota”, “qoʼshimcha hajmlar” ajratib berish taklifi bilan isteʼmolchilarga murojaat qilish holatlari koʼplab uchramoqda. Ushbu holat haqiqatdan yiroq boʼlib, qonun doirasida chora koʼriladigan firibgarlik harakati hisoblanadi. Аgarda shunday holatlarga duch kelsangiz, kompaniyamiz komplaens xizmatining anticorruption@ukie.uz.
. elektron manziliga xabar berishingizni soʼraymiz. Oʼz vaqtida berilgan xabar uchun kompaniyamiz Sizga oʼz minnatdorchiligini bildiradi.
Yuqoridagi holatdan kelib chiqib, vaziyatni toʼgʼri tushunishingizga umib qilamiz va kelgusi ishlaringizga muvaffaqqiyatlar tilab qolamiz.

To all interested parties
The company "Uzkimyoimpeks" LLC on an ongoing basis carries out extensive work to develop the export potential of the chemical industry of the Republic of Uzbekistan and the introduction to foreign markets of products manufactured by enterprises of "Uzkimyosanoat" JSC. For a certain period of time during direct negotiations with customers, participation in exhibitions, forums, intergovernmental negotiations, as well as during the first Tashkent International Investment Forum, held in March 2022 in Uzbekistan, strategically important and perspective contracts for products of "Uzkimyosanoat" JSC production enterprises were concluded in the amount of more than 1.1 million tons. In particular, Urea, Ammonium Nitrate, Ammonium Sulfate, Potassium Chloride, Sodium Chlorate Technical, Ammophos, Polyvinylсhloride (PVC), caustic soda and others, directed to more than 33 countries.
In this regard, we would like to inform all interested parties that the abovementioned products intended for export in 2022 are under contract and the acceptance of applications for the current year is suspended.
If you are interested in concluding new contracts for 2023, please send your requests and applications from January 2023.
It should be noted that the cases of proposals of allocation of "quotas", "additional volumes" by persons who are not related to our company, these facts are not true and are fraudulent actions prosecuted by law. In case of detection of these facts, please send information to the Compliance Service e-mail anticorruption@ukie.uz.