"O'zkimoyimpeks" MChJ mamlakatning kimyo sanoatining eksport salohiyatiga hissa qo'shmoqda
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017 yil 29 avgustdagi PQ-3246-sonli "Tashkilotlarning eksport-import faoliyatini takomillashtirish chora-tadbirlari to'g'risida" gi Farmoniga binoan O'zbekiston Respublikasi kimyo sanoati mahsulotlarini sotish bo'yicha eksport salohiyatini kengaytirish maqsadida "O'zkimyoimpeks" MChJ ishchilari va mutaxassislaridan iborat ishchi guruh. kimyo sanoati ”ko'rgazmasi Ozarbayjon Respublikasiga rasmiy tashrif buyurdi.
Boku shahrida "O'zkimyosanoat" OAJ kimyo korxonalari mahsulotlarini Ozarbayjon Respublikasiga etkazib berishda ikki tomonlama aloqalarni o'rnatish maqsadida Sumqayit texnoparki rahbariyati bilan uchrashuvlar bo'lib o'tdi. Ozarbayjonda kimyoviy o'g'itlarning potentsial iste'molchilari bilan ham muzokaralar olib borildi.
"O'zkimoyimpeks" MCHJning asosiy vazifalari chuqur marketing tadqiqotlarini o'tkazish, kimyoviy mahsulotlarning jahon bozoridagi tendentsiyalarini o'rganish va shu asosda istiqbolli tashqi savdo bozorlarini aniqlash va eksport etkazib berish jug'rofiyasini kengaytirish, shuningdek mahalliy korxonalar tomonidan ishlab chiqarilgan mahsulotlarni tashqi bozorlarga, shu jumladan zamonaviy logistika tizimini keng joriy etish, konsignatsiya va shartnomalarning boshqa shakllari asosida o'z manzillariga tovarlarni jo'natish orqali chet elda savdo uylari va vakolatxonalarni tashkil etish orqali.
Safar natijasida kimyoviy mahsulotlarni etkazib berish bo'yicha umumiy qiymati 5 million AQSh dollaridan ortiq bo'lgan eksport shartnomalari imzolandi.

Uzkimoyimpeks LLC contributes to the export potential of the country's chemical industry
A working group consisting of employees and specialists of Uzkimyoimpeks LLC with a view to expanding the export potential for selling products of the chemical industry of the Republic of Uzbekistan pursuant to Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated August 29, 2017 No. PP-3246 “On measures to improve the export-import activities of organizations of the Chemical Industry ”paid an official visit to the Republic of Azerbaijan.
In the city of Baku, meetings were held with the leadership of the Sumgait Technology Park with the aim of establishing bilateral ties in the supply of products of chemical enterprises of Uzkimyosanoat JSC to the Republic of Azerbaijan. Negotiations were also held with potential consumers of chemical fertilizers in Azerbaijan.
The main objectives of Uzkimoyimpeks LLC are to conduct in-depth marketing research, study the global market trends for chemical products and, on this basis, identify promising foreign sales markets and expand the geography of export supplies, as well as promote products manufactured by domestic enterprises to foreign markets, including including through the widespread introduction of a modern logistics system, the creation of trading houses and representative offices abroad with the shipment of goods to their addresses on the basis of consignment and other forms of contracts and others.
As a result of the trip, export contracts were signed for a total amount of more than US $ 5 million for the supply of chemical products.